עבודה מהבית !
עבודה מהבית !

עבודה מהבית !

שנים רבות שהייתם שכירים וניהלו את זמן ודרך עבודתכם, וכעת החלטתם לצאת לדרך חדשה כיזמים שבסיס עבודתכם הוא מהבית. מלאים בתשוקה ומוטיבציה, בניתם תכנית עסקית, הכנתם רשימות ״חמות״, שיתפתם חברים ומכרים בעסק החדש אך עדיין אתם לא מרגישים שזה טבעי לכם? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות את השינוי בעבודה מהבית:

1 – להיות הבוס של עצמי

עכשיו, אתם העובד וגם ה״בוס״. קבעו שעות עבודה ואל תוותרו לעצמכם, גם אם אתם בבית, עיברו למצב ״עבודה״ נטו, ללא הפרעות של חברים או משפחה, מבלי להתפנות לעיסוקים כמו מטלות הבית.

2 – להתחיל יום לעבודה

קומו בבוקר בשעה שקבעתם לעצמכם מראש, התלבשו כמו שהייתם מתלבשים לעבודה במשרד גם אם אין לכם כוונה להיפגש עם אף אחד באותו יום. קחו את עצמכם ברצינות.

3 – המקום שלכם

חשוב שתיצרו לעצמכם סביבת עבודה מסודרת, נקייה, נעימה ומזמינה. נהלו משם את שיחות הטלפון, ארגנו שם את הניירת ואם אפשרי, נהלו שם את פגישותיכם. גם אם אין לכם “משרד”, תייצרו מקום וירטואלי, לתחום את המקום בפס/חוט. אל תאכלו, תשחקו, או תישנו שם. לבני הבית צריך להיות ברור שאין להם גישה לסביבת העבודה שלכם. אל תפזרו את ה״עבודה״ שלכם ברחבי הבית.

4 – עבודה מהבית עם יומן

רישמו את המשימות ביומן, אפשר דיגיטלי. יומן יעזור לכם ליצור סדר יום מובנה ולנסח לעצמכם כללים. אל תהססו להכניס ליומן כל משימה קטנה כגדולה, אישית או מקצועית. סמנו אותן בהתאם לסוגן ו/או חשיבותן, ובסיום יום העבודה הדגישו את המשימה שהושלמה.

5 – הישארו ממוקדים

אתם רוצים להתרכז במשימה מסויימת ? אל תתנו לשום דבר להסיח את תשומת לבכם: סיגרו את הפייסבוק והעבירו טלפון למצב שקט.

6 – קחו “פסק זמן”

עשו הפסקות בעבודתכם, קומו מידי שעה, עשו תרגילים ליישור הגב, קחו “הפסקת אוכל” מחוץ לאזור העבודה, צאו לטיול קצר… הרעיונות הטובים ביותר עולים כשאתם לא עובדים.

7 – בגוף בריא

דאגו לגוף שלכם – זה מתחיל בתזונה נכונה, שתיית מים ופעילות גופנית וכמובן, שימוש במוצרי האלוורה ובתוספי התזונה של Forever . כך תהיו לדוגמא ללקוחות שלכם ! כיסא שיתמוך בגבכם, מיקום נכון של מסך המחשב והמקלדת, יועילו גם. הנכס היקר ביותר שלכם זה גופכם, שימרו עליו.

8 – גמישות זמן עבודה

גמישות-היתרון הגדול כעצמאי הוא שאתם קובעים את שעות העבודה. אומנם יש להתחשב בזמינות הלקוחות והמשווקים, עדיין יש לכם את האפשרות לתזמן משימות מסוימות בזמן הנוח ומתאים לכם. לדוגמא: אם אתם מתכננים לעבוד בשעות אחה״צ, פנו זמן במשך היום לפעילויות אחרות כמו ספורט.

9 – מענה מהיר

ענו לשיחות טלפון, השיבו לאימיילים וחיזרו למי שחיפש אתכם בצורה עניינית ובהקדם. זה יציג אתכם כמקצועיים וגם, ימנע כעסים והתנגדויות בצד השני.

10 – הרשת החברתית

נצלו את הפייסבוק ושאר הרשתות החברתיות כסביבה עסקית. בנו דף עסקי ופרסמו בו לפחות פעם בשבוע. הציגו את הידע שלכם במתן טיפים, הלקוחות מתענינים ואוהבים את זה.

11 – למידה והעשרה

חברת FOREVER מספקת כלים רבים המאפשרים לכם ללמוד ולהתמקצע. זכרו: לימוד הוא חלק מהעסק. קראתם מאמר מעניין? למדתם משהו חדש? אל תשמרו לעצמכם את הידע הזה: שתפו עם אחרים. זה יציג אתכם כמקצוענים וגם יעזור לכם להפנים את המידע.

12 – התמונה המנצחת

כשכירים, בכל חודש נכנס לחשבון הבנק סכום זהה, אך כעצמאים הסכומים משתנים, הכנסה לא קבועה. יש תקופות טובות יותר ויש פחות. לעולם, אל תתנו לתקופות החלשות להפיל את רוחכם, תהיו אופטימיים, חייכו. היה חודש פחות טוב ? יש מקום לתיקון, שהחודש הבא יהיה רווחי במיוחד. כיתבו על דף כמה רוצים להרוויח עד סוף השנה ותלו במקום שתוכלו לראות.

עצמו עיניים ודמיינו – היכן תהיו בעוד חמש שנים? כמה תרוויחו? נסחו את החוקים שיעזרו לכם להגיע למקום הזה.

״אנשים משיגים הישגים כאשר הם פועלים לפי חוקים, הם בונים תמונה מנצחת, פורצים את הפחד ומסגלים לעצמם את ההרגלים הנכונים״ (אלון אולמן)